ÇEVRE DOSTU ÜRETİM

Üretimin ham maddesi; gazete kağıdı oluklu mukavva ve suyun karışımı ile oluşan hamurdur.
Geçmiş yıllarda üretimde kullanılan ham maddenin tamamı iade ve toplanmış gazeteler iken, günümüzde Dünya’nın dijitalleşme trendine bağlı olarak gazete kullanımının azalması ile birlikte oluklu mukavva da kağıt hamuru ham maddesi olarak kullanılmaya başlanmıştır.
Üretim süreci, üretilecek ürünün spesifikasyonlarına uygun olarak hamur hazırlama tanklarında; gazete kağıdı oluklu mukavva ile birlikte suyun doğru yöntemler kullanılarak karıştırılması sonucu hamurun elde edilmesi ile başlamaktadır.
Devamında ise farklı özelliklerdeki tanklara alınan hamur, özel işlemlerden geçirilerek şekillenmeye hazır hale getirilmektedir.
Elde edilen karışım, standartlara ve müşteri taleplerine göre farklı kalıpların takılabildiği makinelere aktarılarak kalıp formuna dönüştürüldükten sonra elde edilen yaş ürün, daha önceden belirli sıcaklıklara sabitlenmiş kurutma fırınlarında çıkış gramajına uygun olacak şekilde kurutulmaktadır.
Tava yumurta viyolleri kurutma sonrası direk olarak paketlenerek sevke hazır hale getirilmektedir.
Kapaklı yumurta viyolleri ise paketlenmeden önce ütülenerek müşterinin tercihi doğrultusunda baskı veya etiketleme işlemine tabi tutulmaktadır.
Tüm bunların haricinde müşteri taleplerine göre farklı üretim yöntemleri uygulanarak yaş meyve-sebze, endüstriyel ve medikal viyoller üretilmektedir.

KAĞIT HAMURUNDAN ÜRETİLEN VİYOLÜN AVANTAJLARI

  • Üretiminde %100 geri dönüştürülmüş kağıt kullanıldığı için çevre dostu bir üründür. 
  • Viyolün katmanları sıkışma kabiliyetleri sayesinde şokları emer ve ürünü korur. 
  • Sıkıştırılabilir ve biyolojik olarak parçalanabilir.
  • Selüloz esaslı, emici ve hijyeniktir. Ürünlerin nefes almasını sağlar. Birçok ürün için bu kalite son derece önemlidir.
  • Pazar ve pazarlama taleplerini karşılamak için farklı şekil ve renklere sahip olabilir.
  • Tüm otomatik paketleme hatlarına uyarlanabilir.
  • Nakliye ve depolama sırasında kullanıcı maliyetini düşürür.